[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۵ آبان ۱۴۰۰)
:: سیزدهمین ایثار ماندگار منجر به نجات جان سه هموطن از مرگ حتمی شد
:: با اهدا قلب،کلیه ها و کبد جوان زرین رودی دوازدهمین ایثار ماندگار استان به ثبت رسید
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۵ آبان ۱۴۰۰)
:: تیم گردشگری وزارت بهداشت، در مان و آموزش پزشکی از مرکز آیت ا... موسوی بازدید نمودند
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان: بار بزرگی از کنترل بیماری کووید ۱۹ بر دوش فعالان عرصه بهداشت است ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/17 | 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

بار بزرگی از کنترل بیماری کووید ۱۹ بر دوش فعالان عرصه بهداشت است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه منجر به افزایش بار کاری فعالان عرصه بهداشت می‌شود، گفت: کارشناسان و فعالان حوزه بهداشت، در زمینه کنترل بیماری کووید ۱۹ فشار کاری زیادی را متحمل شدند.
پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر محمدرضا صائینی در جلسه گرامیداشت روز ملی بهداشت محیط که صبح امروز شنبه ۱۷مهر، در سالن اجلاس مرکز همایش های بین المللی روزبه برگزار شد، مهمترین خصوصیت هر سازمانی را توانایی انطباق با شرایط عنوان کرد و افزود: در صورتی که چنین توانایی در یک سازمان وجود نداشته باشد، آن مجموعه رو به اضمحلال خواهد رفت.
وی تصریح کرد: خوشبختانه مرکز بهداشت استان از زمان آغاز شیوع بیماری کووید ۱۹ توانست به سرعت خود را با شرایط وفق دهد، به گونه‌ای که بسیاری از پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها، قبل از اینکه به صورت ملی تدوین و ابلاغ شود، در زنجان اجرایی شد.
رئیس مرکز بهداشت استان وجود ۳سد را در کنترل بیماری کووید ۱۹ ضروری دانست و افزود: اولین سد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی خصوصاً استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه‌ی مناسب هوا در اماکن بسته است که اگر به درستی رعایت شود می‌تواند تا ۹۰ درصد در کنترل این بیماری موثر باشد.
وی رهگیری و مراقبت را دومین سد در کنترل بیماری کووید ۱۹ عنوان کرد و گفت: در صورتی که سد اول به درستی عمل کند، سد دوم می‌تواند تا ۹ درصد در پیشگیری از این بیماری موثر باشد، ولی در پیک بیماری شاهد بودیم به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ۴۰ الی ۵۰ درصد از بار و فشار کار بر این سد تحمیل شد.
 دکتر صائینی افزود: سومین سد در کنترل بیماری کووید ۱۹ بیمارستان‌ها هستند که در شرایط عادی باید یک درصد از بار کار را بر عهده داشته باشند.
 وی با بیان اینکه در زمان پیک و اوج شیوع کرونا، روزانه ۷۰۰ مورد مثبت ابتلا در استان ثبت می شد، اظهار کرد: این رقم مربوط به کسانی است که مراجعه کرده و کشف شده بودند در حالی که در خوشبینانه‌ترین حالت، عدد واقعی موارد مثبت ابتلا، دو برابر این رقم یعنی ۱۴۰۰ نفر می‌باشد.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: اگر سد اول به درستی عمل می‌کرد و پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت می‌شد، باید یک درصد از این ۱۴۰۰ نفر که معادل ۱۴ نفر می‌باشد در زمان پیک بیماری، در بیمارستان های استان بستری می شد در حالی که تعداد واقعی بیماران بستری ۵ الی ۶ درصدِ این رقم، یعنی روزانه ۸۰ الی ۱۰۰ نفر بود.
 وی تصریح کرد : طبق محاسبات صورت گرفته، حداکثر موارد مثبت ابتلا در استان،  نباید روزانه از ۲۷۰ نفر تجاوز می کرد در حالیکه رقم واقعی، قریب به ۷۰۰ الی ۸۰۰ نفر بود و اگر حداقل برای ۳ نفر از اطرافیان این بیماران، رهگیری صورت گرفته باشد، روزانه ۷ الی ۸ هزار رهگیری انجام شده که رقم بسیار بزرگی است و وسعت کار همکاران عرصه بهداشت را نشان می دهد.
دکتر صائینی با تاکید بر این که بهترین راهکار برای کنترل بیماری کووید۱۹، رعایت پروتکل های بهداشتی است، اظهار کرد: تا زمانی که این سد به درستی عمل نکند سدهای دیگر باید متحمل فشار ناشی از شیوع بیماری باشند.
دفعات مشاهده: 66 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان