[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: بازدید از مرکز جامع سلامت شهری شماره ۹ و پایگاه بسیج خواهران مسجدالنبی
:: نشست دانشگاهی قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس؛ در سفر یک روزه قائم مقام وزیر بهداشت به استان زنجان
:: تنها راه قطع زنجیره این بیماری منحوس رعایت بهداشت فردی و اجتماعی اس
:: استان زنجان از استانهای موفق در کنترل و مهار بیماری کروناست که درستاد ملی کرونا نیز مورد تقدیر قرار گرفت .
:: بزرگترین دستاورد طرح شهیدسلیمانی پیشگیری از ورود به پیک بعدی بیماریست
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ ورود تست‌های سریع به برنامه بیماریابی و غربالگری سرپایی بیمارن کووید – ۱۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/9/6 | 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
ورود تست‌های سریع به برنامه بیماریابی و غربالگری سرپایی بیمارن کووید – ۱۹

 دکتر پرویز قزلباش در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت کروناویروس استان باحضور معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با ورود تست‌های سریع به برنامه بیماریابی و غربالگری سرپایی، این تست‌ها حجم بیشتری پیدا خواهد کرد، و به لحاظ گستردگی هم بیشتر خواهد شد و طبیعتا این اقدامات به بیماریابی کمک قابل توجهی خواهد کرد .
 
پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، ظهر پنجشنبه ششم آذرماه رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت کروناویروس استان باحضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارائه گزارشی از واحدهای تابعه دانشگاه اظهار داشت: در راستای بیماری کروناویروس، تا جایی که شناسایی و پیگیری بیماران ممکن بود، انجام شد و در این خصوص برای شناسایی بیماران سرپایی، طرح آزمایشگاهی افراد مشکوک تدوین، و شناسایی کل افرادی که در ارتباط نزدیک با بیماران بودند، صورت پذیرفت .
 
دکتر قزلباش افزود: طرح بیماریابی با نوسانات و محدودیت‌هایی که در حوزه منابع وجود داشت، همراه بود، ولی خوشبختانه در ماه‌های اخیر روند شناسایی سرعت بیشتری گرفته، و در این ایام که شاهد روند صعودی بیماری بودیم، ۱۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ تست PCR  روزانه انجام شده است.
 
رییس کلان منطقه ۶ آمایشی کشوری ادامه داد: با ورود تست‌های سریع به برنامه بیماریابی و غربالگری سرپایی، این تست‌ها حجم بیشتری پیدا خواهد کرد، و به لحاظ گستردگی هم بیشتر خواهد شد و طبیعتا این اقدامات به بیماریابی کمک موثر و قابل توجهی خواهد کرد .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه پیداکردن کیس‌ها مبنای اصلی عمل است تصریح کرد: قدم اساسی، بزرگ و محوری این است که با جداکردن بیماران، زنجیره بیماری را قطع کنیم. و با تجربه‌ای که در کشور و استان وجود دارد و همراهی مسئولین و مدیران عالی استان، قطعا این راه سریع‌تر پیش خواهد رفت .
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد مراکز ۱۶ ساعته و نمونه‌گیری ۲۲ مرکز می‌باشد که در ابتدا ۱۰ مرکز بود افزود: علاوه بر طرح پایلوت سرپایی، طرح بررسی سرولوژِی کووید ۱۹ نیز از چند ماه قبل شروع شده که تا به امروز حدود ۲۰۰۰۰ نمونه تهیه شده که تحلیل این داده‌ها توسط متخصصان امر صورت خواهد گرفت .
 
به گفته دکتر قزلباش درخصوص اجرای طرح پایلوت سرپایی به لحاظ علمی مرجع هستیم و این طرح در سطح کشوری هم ابعاد وسیعی پیدا کرد و در ستاد ملی کرونا هم توسط ریاست محترم جمهور مورد عنایت قرار گرفت .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به برگزاری ۶۱ جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و بیش از ۱۵۰ جلسه  قرارگاهی دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا تاکنون در استان، اظهار داشت: در این جلسات سعی شده مدیریت مدوام و منسجم داشته باشیم .

رییس کلان منطقه ۶ آمایشی کشوری ادامه داد: طرح سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی مبتنی بر شیوه محله محورو خانواده محوراست، که هر خانه به عنوان یک پایگاه سلامت عمل خواهد کرد، و در این راستا، اهداف کمی، مسولیت تیم را در استان سنگین می‌کند که نیازمند یک هماهنگی دقیق و همکاری جدی جهت دستیابی به این هداف است.
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر ضرورت قطع زنجیره انتقال ویروس با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: در این طرح مبنا مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی، هماهنگی‌های بین بخشی و بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی است .

دکتر قزلباش ادامه داد: رهگیری و رصد فعال حداقل به میزان ۸۰ درصد در یک‌ماه و ۹درصد در سه ماه، کاهش بستری حداقل به میزان ۳۰درصد در یک‌ماه و ۵۰درصد در سه ماه، کاهش مرگ حداقل به میزان ۱۰درصد در یک‌ماه و ۴۰درصد در سه ماه، و پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر به میزان ۵۰درصد در یک‌ماه و ۹۰درصد در سه ماه، از اهداف پیش‌بینی شده اختصاصی برای طرح شهید حاج‌قاسم سلیمایت است.

وی افزود: از دیگر ابعاد مهم این طرح که با حضور مدیریت عالی استان، بسیج و سپاه انجام شد و قطعا بعد جدیدی پیدا خواهد کرد، بحث پوشش‌های حمایتی است که این هدف هم با یاری دوستان عزیز انجام خواهد شد .
 
دکتر قزلباش با اشاره به ابتکار راه‌اندازی سامانه پایش آنلاین و بارگذاری چک‌لیست‌ها اظهار داشت: براساس این طرح ناظرین باحضور در محل‌های مورد نظر با چک‌لیست‌های مشخص دارای جی پی اس هستند و دقیقا براساس اطلاعات آنلاین در محل مورد نظر می‌توانند پایش را انجام دهند و اطلاعات وارد شده را بلافاصله در جایگاه خود در سامانه بارگذاری می‌کنند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه یکی از راهبردهای مهم تستهای انبوه گسترده‌ی هدفمند و هوشمند است که خوشبختانه با حمایت‌های مقام عالی وزارت و دکتر حریرچی کیت‌های لازم تامین شده و از دیروز در اختیار معاونت بهداشت دانشگاه قرار گرفته و از امروز صبح، برنامه تست‌های سریع در استان زنجان اجرایی شده است که امیدواریم این تست‌ها را در حداقل زمان به میزان کافی پیش ببریم و ظرفیت ازمایشگاهی را هم افزایش دهیم .
 
به گفته دکتر قزلباش در حوزه آموزش، بحث اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بسیار مهم است و یکی از ابتکاراتی که با تاکیدات استاندار و امام جمعه استان انجام شد، راه‌اندازی استودیو سلامت بود که در این محل، بیش از ۲۰۰ برنامه با حضور مسئولین استانی، کارشناسان و پزشکان به صورت زنده تهیه، پخش و اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام شده است.
 
رییس کلان منطقه ۶ آمایشی کشوری با اشاره به برگزاری برنامه عافیت در محل استودیو سلامت دانشگاه ، افزود: این برنامه هم با تاکیدات استاندار محترم برگزار می‌شود .
 
دفعات مشاهده: 143 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان