[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۹ اسفندماه ۹۹)
:: جلسه شورای بین الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد
:: ازخیرگرانقدر مهندس عباس لطفی؛ در اهداء ۱۹ دستگاه کیس کامپیوتر به دانشکده بهداشت قدردانی به عمل آمد
:: بازدید سرزده رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از روستای سونتو شهرستان ماهنشان
:: شمارش معکوس برگزاری آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر در زنجان
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ فروردین ۹۹) ::
 | تاریخ ارسال: 1399/1/11 | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ فروردین ۹۹)

 
عصر زنجان:  کد خبر : ۷۶۰۷ - تاریخ : یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰
۵۴۰ نفر در زنجان به کرونا مبتلا هستند؛ رعایت فاصله اجتماعی جدی گرفته شود
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان زنجان ۵۴۰ نفر هستند.
به گزارش عصرزنجان محمدرضا صائینی در جمع خبرنگاران در زمینه کرونا ویروس، اظهار کرد: امروز ۲۲ مورد مثبت به تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در زنجان اضافه شده است. وی با اشاره به اینکه مجموع مبتلایان به این ویروس به طور کلی ۵۴۰ نفر هستند، تصریح کرد: آمار تجمیعی بستری شده در بیمارستان های استان بالغ بر یک هزار و ۵۱۵ نفر بوده است. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون ۳۵۹ نفر هم در سطح بیمارستان های استان زنجان بستری هستند، اضافه کرد: تعداد افراد ترخیص شده که بهبود یافته بودند شامل ۳۴۰ نفر می شود. وی تعداد افراد فوت شده به دلیل ابتلا به کرونا ویروس را در استان زنجان ۵۲ نفر اعلام کرد. صائینی تاکید کرد: برای اینکه به پیک نرسیم باید امکان آلودگی و انتقال را از بین ببریم. وی با بیان اینکه دید و بازدیدهای نزدیک احتمال انتقال بیماری را بالا می برد، افزود: باید فاصله گذاری اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه اگر این فاصله گذاری به خوبی رعایت شود، امکان کنترل بیماری وجود دارد، ادامه داد: اقداماتی چون تعطیلی ادارات، مدارس، دانشگاه ها و بسیاری از اماکن غیر ضروری و رعایت مردم، خوشبختانه وضعیت قابل قبولی را در استان داریم و تعداد موارد بستری روزانه به نقطه پیک نرسیده است.
وی تعداد بستری شدگان به دلیل کرونا ویروس را در استان زنجان طی روز گذشته ۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم، عدد قابل قبولی است.
 
 
 
 
۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۸ - کد خبر ۴۸۸۸۴۷۲

۲۲ نفر به تعداد مبتلایان به کرونا در زنجان افزوده شد

زنجان-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۲۲ نفر به آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان زنجان افزوده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صائینی عصر یکشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: با افزوده شدن ۲۲ نفر دیگر به تعداد مبتلایان قطعی به کوید ۱۹ در استان زنجان، تعداد این بیماران به ۵۴۰ نفر رسید.
وی افزود: آمار تجمعی بیماران مشکوک ارجاع شده به مراکز درمانی استان زنجان یک هزار و ۵۱۵ مورد است که ۳۵۹ مورد از این آمار در این مراکز بستری شده‌اند. صائینی ادامه داد: ۳۴۹ نفر از یک هزار و ۵۱۵ بیمار قطعی به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان زنجان پس از طی مراحل درمانی خود ترخیص شده‌اند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در ادامه با اشاره به اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، اجرای منسجم و دقیق این طرح را تاثیرگذارترین اصل در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا عنوانکرد و گفت: قطع زنجیره کرونانیازمند اجرای بی‌نقص و دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی هستیم و در این زمینه تعامل و همکاری همگانی وجود داشته باشد. صائینی با بیان اینکه مردم در مناسبات و تعاملات اجتماعی اصول مبتنی بر طرح فاصله اجتماعی را رعایت کنند افزود: مردم باید بدانند که وضعیت فردی که در کنارمان نشسته حتی خودمان هم به لحاظ ناقل بودن مشخص نیست از این رو باید از حضور در تجمعات به ویژه تجمعات روز طبیعت به شدت پرهیز کنند.
وی ادامه داد: رعایت موارد بهداشتی توسط مردم و پرهیز از حضور در هر نوع تجمعی می‌تواند استان و کشورمان را از رسیدن به پیک و سینه کش کوه و درنهایت قله که می‌تواند بسیار آسیب‌زا باشد نجات دهد. صائینی در ادامه با یادآوری برنامه ریزی‌های صورت گرفته در روزهای ابتدایی آغاز بیماری کورنا در ایران، گفت: کنترلی که بر روی کارگران چینی فعال در واحدی تولیدی زنجان و همچنین افرادی که از قم به استان زنجان سفر کرده بودند، صورت گرفت، مانع شیوع وسیع و خارج از کنترل ویروس کرونا در استان زنجان شد.
ایرنا - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۸  - کد خبرنگار: ۲۷۸۵  کد خبر: ۸۳۷۳۲۳۹۰

زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: شمار جانباختگان بیماران مبتلا به کرونا در استان به ۵۲ نفر رسید که هشت مورد آن طی ۲۴ ساعت گذشته رخ داده است.
 دکتر محمدرضا صائینی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود:طی ۲۴ ساعت گذشته با افزودن شدن ۲۲ مورد بیمار جدید شمار مبتلایان قطعی کرونا در استان به ۵۴۰ نفر رسید.  
وی مجموع بیماران مشکوک ارجاع شده به مراکز درمانی استان زنجان را تا کنون یکهزار و ۵۱۵ مورد اعلام کرد و گفت:  ۳۵۹ نفر از این بیماران در بیمارستان های استان بستری شده اند.   به گفته این مسؤول، تا کنون ۳۴۹ نفر از مبتلایان قطعی به ویروس کرونا بهبود یافته و از بیمارستان های استان ترخیص شده اند.  صائینی  افزود: با وضعیت کنونی شمار موارد بستری روزانه قابل قبول بوده، بطوری که طی روز گذشته حدود ۴۵ نفر مبتلا در بیمارستان های این استان بستری شده اند که عدد قابل قبولی  محسوب می شود. وی یادآوری کرد:  در صورتی که این افزایش بیماران، به تکمیل ظرفیت بیمارستانها منجر می شد و بطور حتم خدمات رسانی را با مشکل و چالش جدی مواجه می کرد. این مسؤول ادامه داد: آگاهی، اطلاع رسانی و آموزش خوبی درسطح کشور و استان انجام می گیرد، آنچه که مهم است تغییر رفتار در افراد جامعه است که بسیار نقش کلیدی در کنترل این بیماری دارد. وی اضافه کرد: تغییر رفتار مردم کمک می کند تا  شمار یشتری به بیماری کرونا  مبتلا نشوند و در واقع می توان به کنترل این ویروس نایل آمد، موضوعی که باید در شرایط فعلی از سوی برخی ها جدی گرفته نمی شود. معاون بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمامی استان زنجان خاطرنشان کرد: موضوع اهمیت دار این است که بتوان زنجیره انتقال کرونا را قطع کرد و  این مهم جزء با رعایت کردن اصول بهداشتی و ماندن در خانه میسر نمی شود . وی خاطرنشان کرد: هم‌استانی‌ها برای پیشگیری، شناسایی و مراقبت از خود و اطرافیان در مقابل بیماری کرونا، نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود به سامانه الکترونیکی https://salamat.gov.ir ، در ثبت اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشند. به گفته صائینی ، ثبت‌نام در این سامانه موجب می‌شود تا قبل از عمیق شدن بیماری فرد، اقدامات درمانی توسط کادر درمانی برای این افراد مشکوک انجام گیرد.
به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.
 
 
 
 
 
 
ایرنا -  ۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۶  - کد خبرنگار: ۲۷۸۵  کد خبر: ۸۳۷۳۲۳۳۳

فاصله‌گذاری اجتماعی راهکار موثر در کنترل بیماری کرونا است

زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور گفت: به طور قطع این اقدام از جمله راه‌های بسیار موثر در کنترل بیماری کرونا محسوب می‌شود و در این میان باید از اوج گرفتن بیماری در استان جلوگیری کرد.  دکتر محمدرضا صائینی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: رعایت مردم مبنی بر عدم تجمع در مکان های مختلف و دیگر نکات بهداشتی اعلام شده از سوی متخصصان امر می تواند به قطع زنجیره بیماری کمک کند و در این میان فاصله گذاری اجتماعی از جمله مسایل مهم بوده و همه باید به آن اعتقاد داشته باشند.
وی اضافه کرد: در تمامی کشورهای جهان با توجه به شیوع بیماری کرونا، به موضوع فاصله گذاری اجتماعی توجه جدی شده است و اجرای سرسختانه این طرح در کشورمان می تواند به کنترل بیماری طی چند هفته آینده منجر شود. این مسؤول ادامه داد: عدم انجام این امر مهم در کشورمان می تواند پیک بیماری را به مراتب افزایش دهد، البته با اقدامات انجام گرفته در سطح این استان و همانند سطح کشور از قبیل تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، ادارات، فروشگاه ها و اماکن تجاری غیرضروری وضعیت قابل قبولی در زمینه کنترل بیماری کرونا را ترسیم کرده است.
وی اظهار داشت: اقدام بسیار مهم دیگر در این استان و با آغاز شیوع بیماری کرونا، کنترل ۱۵۸ چینی مشغول به کار در این استان بود که در غیر انجام این کار، وضعیت بدتری از استان حتی بیشتر از کانون های آلودگی در کشور متصور بود. صائینی افزود: پس از این کار، افرادی که از استان قم به تعداد  ۶ هزار نفر به ویژه به روستاهای استان زنجان وارد شده بودند رصد شده و حتی خانواده های آنان نیز تحت مراقبت های لازم قرار گرفتند. وی اضافه کرد: بر این مبنا، افرادی که علائم مثبت بیماری را داشتند، بستری و ترخیص و یا اطرافیان و خانواده  آنان  قرنطینه شدند که می توان گفت در این خصوص بسیار  خوب عمل شد. این مسؤول ادامه داد: برای کنترل بیماری باید همه به فاصله گذاری اجتماعی عمل کنیم و همچنین عدم حضور عموم در خارج از خانه به خصوص در روز طبیعت مد نظر قرار گیرد که در صورت بی توجهی و بروز  اتفاقات احتمال خطر بروز بیماری بیشتر از گذشته خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود، در محل کار نیز فاصله بین کارمندان با هم و با ارباب رجوع رعایت شود، شستن مکرر دستها و رعایت بهداشت فردی و استفاده صحیح از ماسک نیز باید مورد توجه باشد.
رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش گفت: موارد جدید ابتلا به کرونا در برخی شهرها و حتی استانها با جمعیتی حدود ۳۹ میلیون نفر یک رقمی و گاهی زیر پنج نفر است اما اسامی این مناطق را فعلا اعلام نمی کنیم تا با سفر مردم دوباره شاهد پیک بیماری در این شهرها نباشیم.
 
 
 
   
 
 
 دوشنبه / ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۳ - کد خبر: ۹۹۰۱۱۱۰۵۲۸۸  خبرنگار : ۵۰۱۶۷

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

همه افراد را آلوده به ویروس کرونا تصور کنید

ایسنا/زنجان معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: همه افراد را باید آلوده به ویروس کرونا تصور کنیم، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.  محمدرضا صائینی دیروز (۱۰ فروردین) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در رابطه با آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان از لحاظ آزمایشگاهی، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا از لحاظ آزمایشگاهی در استان شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری به ۵۴۰ مورد رسید که از این تعداد ۳۴۹ نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.
وی در رابطه با مجموع بیماران مبتلا به بیماری کووید - ۱۹ که در بیمارستان‌های استان بستری شدند، افزود: مجموع بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان ۱۵۱۵ نفر بوده و بر اساس آخرین آمارها، ۳۵۹ نفر در استان بستری هستند.
این مسئول تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ۶ نفر در اثر ابتلا به کووید - ۱۹ جان خود را از دست دادند که مجموع افراد فوتی بر اثر این بیماری به ۵۲ مورد رسید. معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با تاکید بر اینکه اکنون در شرایطی هستیم که فاصله‌گذاری اجتماعی یکی از آیتم‌های بسیار مهم برای کنترل بیماری کرونا است، ادامه داد: فاصله‌گذاری اجتماعی بحثی است که همه ما باید به آن اعتقاد داشته باشیم، زیرا این بحث تنها مختص ایران نیست، بلکه همه کشورهای دنیا نیز به این مسئله اعتقاد دارند و آن را اجرا می‌کنند. صائینی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم این بیماری در کشورمان کنترل شود باید طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به صورت دقیق اجرا کنیم، اظهار کرد: همه مردم استان و کشور باید به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مومن، هم‌قسم و هم‌نظر باشند و با رعایت فاصله طولی، آداب تنفسی، بهداشت فردی، حضور نیافتن در اجتماعات و دورهمی‌ها به خصوص در روز طبیعت اجتناب کنند تا به پیک بیماری کرونا در استان نرسیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به رعایت نکات بهداشتی و آداب تنفسی مردم استان و وجود اقداماتی که در راستای کنترل و پیشگیری از کووید - ۱۹ در استان انجام شد، وضعیت قابل قبولی داریم، افزود: اقداماتی در استان برای کنترل و پیشگیری از کووید - ۱۹، از جمله تعطیلی اصناف، دانشگاه‌ها و مدارس جزو گام‌های موثر برای پیشگیری از ویروس کرونا بود. این مسئول با بیان اینکه حدود ۶۰۰۰ نفر از استان قم به استان ما سفر کرده بودند که همه آنان رصد شده و مراقبت‌های مربوطه برای آنان انجام شد، تصریح کرد: کنترلی که بر روی چینی‌های مقیم زنجان داشته‌ایم و شناسایی، قرنطینه و ایزولیشن صحیح افراد مبتلا و مشکوک به بیماری کووید - ۱۹ نیز مانع شیوع وسیع و خارج از کنترل ویروس کرونا در استان زنجان شد. معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه اکنون باید همه افراد را آلوده به ویروس کرونا تصور کنیم، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که وضعیت فردی که در کنارمان نشسته حتی خودمان هم به لحاظ ناقل بودن مشخص نیست، بنابراین افرادی که در تجمعات حضور دارند، حتما باید از ماسک به صورت صحیح استفاده کنند.
 
 
دفعات مشاهده: 627 بار   |   دفعات چاپ: 89 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان