[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۹ اسفندماه ۹۹)
:: جلسه شورای بین الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد
:: ازخیرگرانقدر مهندس عباس لطفی؛ در اهداء ۱۹ دستگاه کیس کامپیوتر به دانشکده بهداشت قدردانی به عمل آمد
:: بازدید سرزده رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از روستای سونتو شهرستان ماهنشان
:: شمارش معکوس برگزاری آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر در زنجان
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۹ فروردین ۹۹) ::
 | تاریخ ارسال: 1399/1/9 | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۹ فروردین ۹۹)


کد خبر: ۲۶۷۷۳۸۷ - تاریخ: ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
ادامه غربالگری مردم در سایت سلامت / ۶۴ درصد جمعیت زنجانی‌ها در سایت سلامت ثبت نام کردند
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تا کنون ۶۸۸ هزار نفر از مردم این استان با ثبت نام در سایت سلامت غربالگری شدند . دکتر قزلباش افزود: این تعداد ۶۴ درصد جمعیت و حدود ۵۸ درصد خانوارهای این استان را شامل می‌شود. وی اضافه کرد: این غربالگری به شناسایی ۹ هزارو ۷۵۶ نفر بیمار مشکوک به کرونا منجر شد که از  این تعداد ۲ هزارو ۲۳۷ نفر به پزشک ارجاع و یک هزار و ۷۵۶ نفر نیز در بازنگری انجام شده فاقد مشکل تشخیص داده شدند. رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: نکته مهم توجه به خانواده ها و افرادی است که از استان های دیگر به این استان وارد شده اند که هم اکنون ۶ هزار و ۳۰۸ نفر از زنجانی‌های ساکن در دیگر مناطق کشور تحت کنترل سیستم بهداشتی و درمانی این استان قرار گرفتند و به عبارتی در قرنطینه هستند. وی خاطرنشان کرد: در مناطق مختلف استان نیز پنج هزار ۵۱۲ نفر مشکوک به کرونا تحت قرنطینه قرار دارند و در این میان از هم استانی ها درخواست می شود که هر چه سریعتر به سایت salamt.gov.ir مراجعه کنند و خود و اعضای خانواده را مورد ارزیابی قرار دهند تا از وضعیت سلامتی خود و آنها مطلع شوند.
 
 
 
 
 
ایرنا - ۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۵ - کد خبرنگار: ۲۷۸۵  کد خبر: ۸۳۷۲۵۴۲۱

۶۴ درصد زنجانی‌ها در سایت سلامت ثبت نام کردند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تا کنون ۶۸۸ هزار نفر از مردم این استان با ثبت نام در سایت سلامت غربالگری شدند که این تعداد ۶۴ درصد جمعیت و حدود ۵۸ درصد خانوارهای این استان را شامل می‌شود.
دکتر پرویز قزلباش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به همکاری زنجانی در طرح غربالگری سلامت افزود: ۳۳۹ هزار نفر از مردم این استان به سایت غربالگری سلامت مراجعه و نسبت به غربالگری اقدام کردند و انتظار بر این است که عموم مردم به این موضوع مهم توجه بیشتری داشته باشند. وی اضافه کرد: این غربالگری به شناسایی ۹ هزارو ۷۵۶ نفر بیمار مشکوک به کرونا منجر شد که از  این تعداد ۲ هزارو ۲۳۷ نفر به پزشک ارجاع و یک هزار و ۷۵۶ نفر نیز در بازنگری انجام شده فاقد مشکل تشخیص داده شدند. این مسؤول ادامه داد: بر این مبنا به یک‌هزارو ۱۹۱ نفر نیز توصیه شده که در منازل خود استراحت کنند و ۲۱۳ نفر نیز به ۱۱مرکز ۱۶ ساعته سطح استان ارجاع داده شده اند که از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۲ شب در همه ایام آماده خدمتگزاری به گروه‌های هدف هستند. قزلباش افزود: طی این مدت ۲ هزارو ۵۳۲ نفر نیز توسط پزشکان در مراکز جامع سلامت ویزیت شدند که از میان آنها ۲۱۰ نفر به بیمارستان های منتخب ارجاع داده شده اند و از مجموع افراد غربالگری شده ۴۰۰ نفر تحت درمان دارویی به صورت سرپایی قرار گرفتند و با یک دارو در منزل تحت درمان قرار دارند. رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: نکته مهم توجه به خانواده ها و افرادی است که از استان های دیگر به این استان وارد شده اند که هم اکنون ۶ هزار و ۳۰۸ نفر از زنجانی‌های ساکن در دیگر مناطق کشور تحت کنترل سیستم بهداشتی و درمانی این استان قرار گرفتند و به عبارتی در قرنطینه هستند. وی خاطرنشان کرد: در مناطق مختلف استان نیز پنج هزار ۵۱۲ نفر مشکوک به کرونا تحت قرنطینه قرار دارند و در این میان از هم استانی ها درخواست می شود که هر چه سریعتر به سایت salamt.gov.ir مراجعه کنند و خود و اعضای خانواده را مورد ارزیابی قرار دهند تا از وضعیت سلامتی خود و آنها مطلع شوند.
بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا یک‌هزارو ۳۱۸ بیمار مشکوک در این استان شناسایی شده که از این تعداد تست آزمایشگاهی ۴۵۰ بیمار مثبت بوده است. همچنین تا کنون ۳۵ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان جان باختند که ۶۰ درصد آنان دارای بیماری های زمینه ای بودند.
طبق آخرین آمار، ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ هزار و ۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
از این تعداد همچنین ۹ هزار و ۶۲۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. جمعه / ۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۳ - کد خبر: ۹۹۰۱۰۸۰۳۷۳۹  خبرنگار : ۵۰۱۶۷

ترخیص ۳۱۰ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های زنجان

ایسنا/زنجان مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۴۷۰ مورد رسید که تاکنون ۳۱۰ نفر بهبود یافته‌اند.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون از لحاظ آزمایشگاهی به ۴۷۰ مورد رسیده که امروز ۲۰ مورد مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است. همچنین مجموع بیماران ترخیص شده از بیمارستان‌های استان، ۳۱۰ نفر و مجموع بیماران مشکوک به کرونا بستری شده در بیمارستان‌های استان یک هزار و ۳۶۳ نفر بوده و اکنون ۳۲۶ بیمار کرونایی نیز در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون متاسفانه ۳۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.
 
 
 
 
 
 
  شماره : ۱۳۹۹۰۱۰۸۰۰۰۶۰۶-  تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۸ - ۷:۲۱ ب.ظ
برنامه‌ریزی برای ارائه داروهای بیماران خاص در داروخانه هلال احمر زنجان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از برنامه‌ریزی برای فعال کردن داروخانه هلال احمر زنجان برای ارائه داروهای مربوط به بیماران خاص خبر داد و گفت: فعال شدن این داروخانه در این امور نیاز به مشارکت دانشگاه، تامین امنیت داروخانه و تعطیلی شبانه داروخانه و در نهایت تامین منابع مالی مورد نیاز دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، شهرام میرزایی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به تشکیل کمیته‌ای آموزشی در این جمعیت بعد از اعلام شیوع کرونا در چین با هدف پیشگیری اظهار کرد: در این راستا دوره آموزشی برای مقابله با کرونا با حضور معاونان و کارشناسان تشکیل شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان داوطلبان را سرمایه اجتماعی این جمعیت اعلام و تصریح کرد: فعالیت این گروه از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت. وی به فعالیت هلال احمر در بخش ضدعفونی معابر اشاره کرد و گفت: این اقدام با مشارکت کانون طلاب عملیاتی شده است. میرزایی به کمبود ماسک و همچنین دستکش در روزهای نخست شیوع کروناویروس اشاره کرد و افزود: در این راستا، هلال احمر با استفاده از ظرفیت فنی و حرفه‌ای استان اقدام به تولید ماسک به صورت روزانه کرده و در اختیار معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌دهد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از ایجاد ۲۱ پست غربالگری برای غربالگری و تب سنجی خبر داد و افزود: این پست‌ها با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، پلیس راهور، شبکه بهداشت و هلال احمر دایر شده و ماموریت محوله که شناسایی موارد مشکوک و ارجاع به مراکز درمانی است را انجام می‌دهند. وی از کاهش تصادفات رانندگی در ایام نوروز خبر داد و گفت: دلیل این کاهش، کاهش قابل توجه سفرهای نوروزی است. میرزایی به آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اشاره و تصریح کرد: توضیحات این طرح در بخش‌های خبری امشب ارائه خواهد شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از محول شدن تجهیز نقاهتگاه ۱۰۰ تختی ابهر به این جمعیت خبر داد و گفت: در این راستا یک هزار و ۱۵۰ تخته پتو در اختیار مراکز مربوطه قرار گرفته است. وی از اعلام شماره حساب برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی خبر داد و افزود: در این راستا کمک‌هایی هم واریز شده که نمونه آن واریز ۵۰ میلیون تومان توسط شرکت پارس سوئیچ است.
میرزایی از برنامه‌ریزی برای فعال کردن داروخانه هلال احمر زنجان برای ارائه داروهای مربوط به بیماران خاص خبر داد و افزود: فعال شدن این داروخانه در این امور نیاز به مشارکت دانشگاه، تامین امنیت داروخانه و تعطیلی شبانه داروخانه و در نهایت تامین منابع مالی مورد نیاز دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ضرورت کنترل رفت و آمد روستاییان به سطح شهر گفت: در این راستا فروش اینترنی برخی از فروشگاه‌ها راه‌اندازی شده است. انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق
 شماره
: ۱۳۹۹۰۱۰۸۰۰۰۰۲۸ - تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۸ - ۳:۲۳ ب.ظ
پرستار زنجانی پس از ۳۰ روز تلاش کرونایی شد/ دوقلوها در انتظار دیدار مادر
خانم دانشور از جمله پرستاران زنجانی است که پس از ۳۰ روز تلاش برای مراقبت از بیماران کرونایی، حالا خود به کرونا مبتلا شده و دو قلوی این مادر مهربان در انتظار دیدن مادرشان لحظه شماری می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، کرونا، نامی که این روزها بیشتر از هر واژه‌ای تکرار می‌شود و در حال حاضر جسم بیش از نیم میلیون نفر را در جهان آزرده و میلیاردها نفر را به لحاظ روانی درگیر خود کرده است.
در این راستا، جدای از اینکه افراد در راستای عمل به مسؤولیت اجتماعی خود، با این همه‌گیری جهانی چه برخوردی می‌کنند و خواهند کرد، می‌خواهم از کسانی بنویسم که در صف نخست این رویارویی قرار گرفته‌اند، کسانی که می‌گویند برای این زمان آموزش دیده‌اند و تلاش می‌کنند، هم‌نوعان خود را کمک کنند. پرستارانی که ۴۰ روز است عزیزان خود را ندیده و حتی مراقبت از کودکان خود را به دیگران سپرده‌اند تا مبادا آسیبی به آن‌ها برسد و ماجرا از آنجایی جالب می‌شود که در این ایام هستند کسانی که این زحمات را نادیده گرفته و به بهانه عید و آمدن سال جدید از کوچک‌ترین خواسته خود نمی‌گذرند.
خبر درگیر شدن یکی از پرستاران با کرونا و بدی حال وی چند روزی بود که در سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد که خوشبختانه خبری بهبودی وی رسید، پرستاری که با نگاه معصومانه به دوربین، دلتنگی خود به عزیزان خود را ابراز می‌کرد.
در این راستا یکی از پرستاران سانتر کرونا طی گفت‌وگویی با خبرنگار فارس ضمن تشریح نحوه فعالیت خود و همکارانش می‌گوید: حدود ۴۰ روز است که مادر و دیگر عزیزانم را ندیده‌ام و رفت و آمد من و همکارانم بین منزل و بیمارستان خلاصه می‌شود.صفا دانشور که حالا از دستگاه تنفس جدا شده و خوشبختانه حالش رو به بهبود است، دلتنگ دختران دوقلوی خود است این دلتنگی از پشت قاب تلویزیون به قدری ملموس است که هر بیننده‌ منصفی را وادار به دعا برای سلامتی این بانو می‌کند. این پرستار با بیان اینکه توصیه به رعایت قرنطینه فردی شده است و اگر نیاز به قرنطینه جمعی بود که خدا را شکر به دلیل رعایت سفت و سخت خودمراقبتی توسط کادر درمانی تاکنون نیاز نشده است، در یکی از خوابگاه‌های دانشگاه انجام خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه زندگیش به شدت تحت تاثیر شرایط قرار گرفته است، افزود: ضدعفونی مکرر بیمارستان‌ به نوعی سلامت را هم تحت تاثیر قرار گرفته و آزار دهنده است. این پرستار با بیان اینکه همکاران پرستارش که فرزند دارند، نگهداری فرزندان خود را به نزدیکان خود سپرده‌اند و اگر کسی این کار را نکرده با دوش الکل از بیمارستان خارج می‌شود، افزود: همه برای عبور از این مرحله تلاش می‌کنند و البته که مردم هم باید همراهی خود را با عمل به توصیه‌های بهداشتی و از همه مهم‌تر ماندن در خانه نشان دهند. وی با بیان اینکه درگیر نشدن جوانان با کووید ۱۹ درست نیست، گفت: فردی در بخش آی سی یو بیمارستان ولی عصر بستری است که ۲۶ سال دارد. پرستار سانتر کرونا با بیان اینکه هر دو بخش آی سی یو بیمارستان ولی عصر هم به بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته است، تصریح کرد: شیفت کاری برای پرستاران در این بیمارستان به دلیل شرایط دشوار، بسیار سخت است چرا که بیماران با درگیری بیشتر در مواقعی حتی توان انجام کوچک‌ترین کارها را هم ندارند و مراقبت از بیماران با پزشک مقیم ۲۴ ساعته انجام می‌شود. وی با بیان اینکه تجهیزات به اندازه کافی و حتی فراوان هم هست، ادامه داد: تحمل این لباس در یک شیفت کاری و استرس مربوط به محیط، مهم‌ترین مشکل این روزهای کادر درمان است.  پرستار سانتر کرونا با تاکید بر اینکه کادر درمان از همان روزهای آغاز این روند، با همه وجود خود را برای ارائه خدمات آماده کرده و یادم نمی‌آید کسی حتی مرخصی استعلاجی هم درخواست کرده  باشد چون همه ما معتقد هستیم که برای این روزها آموزش دیده‌ایم، ادامه داد: انتظار ما از مردم در قبال این احساس مسؤولیت، همراهی با شرایط و مراقبت از خود که در واقع مراقبت از جامعه محسوب می‌شود، است. وی تاکید کرد: تحمل روانی شرایط برای افرادی که با این بیماری ارتباط مستقیم دارند؛ خیلی دشوار شده است، به همین دلیل اصرار داریم مردم هم با درک شرایط بیشتر رعایت کنند تا همه از این شرایط عبور کنیم.
این پرستار با توصیه به مردم برای عمل به مسؤولیت اجتماعی خود در قبال جامعه گفت: ظاهرا اگر همه اصناف هم تعطیل باشند برخی از مردم همچنان بدون توجه به شرایط مشغول خیابان گردی هستند که نباید چنین باشد.
به واقع گذر از این ایام بدون همراهی همگانی مردم میسر نیست و شاید که نه البته باید در رفتارهای اجتماعی خود تجدید نظر کنیم تا همه با هم به سرمنزل مقصود که همان عبور از این شرایط با حداقل تلفات جانی و روانی است برسیم. انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق/و
 
 
 
 
 
مهر - ۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۹ - کد خبر ۴۸۸۷۲۹۰

افزایش ۲۴نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان

زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان افزوده شده است.  پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زنجان افزوده شده است. گفت: در مجموع تا کنون ۴۹۴ نفر در استان زنجان به کووید ۱۹ مبتلا شده اند وی از فوت ۴۱ نفر در استان زنجان بر اثر بیماری کرونا خبرداد و افزود: تا کنون ۳۲۱ نفر از مبتلایان قطعی، بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه تا کنون ۶۸۸ هزار نفر از مردم این استان با ثبت نام در سایت salamt.gov.ir سلامت غربالگری شدند، ادامه داد: این تعداد ۶۴ درصد جمعیت و حدود ۵۸ درصد خانوارهای استان زنجان را شامل می‌شود.
 
 
  • موج رسا - شناسه خبر : ۱۵۵۴۳ - منتشرشده درتاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ساعت : ۲۲:۰۹

۵۸ هزار نفر توسط هلال احمر مورد غربالگری قرار گرفتند

مدیرکل هلال احمر استان زنجان با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۵۸ هزار نفر توسط هلال احمر مورد غربال گری قرار گرفتند. به گزارش موج رسا; شهرام میرزایی در نشست خبری با اشاره به تشکیل کمیته مبارزه با کرونا در هلال احمر استان زنجان، اظهار کرد: از ۱۳ بهمن ماه این کمیته برای  پیگیری مباحث آموزشی تشکیل شد. وی با اشاره به آموزش کادر هلال احمر زنجان در راستای مقابله با کرونا قبل از بروز هیچ گونه نشانه ای از این بیماری در کشور، ابراز کرد: سال های گذشته از ۲۵ اسفند طرح نوروزی را شروع می کردیم و امسال با توجه به شرایط موارد مصوب شده در ستاد کرونا را اجرایی کردیم. مدیرکل هلال احمر استان زنجان با اشاره به همکاری هلال احمر استان زنجان با دانشگاه علوم پزشکی زنجان در راستای آموزش عمومی کرونا ویروس، تصریح کرد: ما جزو اولین استان هایی بودیم که این اقدام را انجام دادیم.
وی با اشاره به ضد عفونی معابر و مراکز عمومی توسط هلال احمر زنجان، عنوان کرد: بخشی از کانون جوانان و کانون طلاب جمعیت هلال احمر در این حوزه ورود کرده است. میرزایی با اشاره به کمبود لوازم حفاظت فردی در اوایل ورود این ویروس به استان، افزود: با مشارکت خیرین و کانون جوانان حلال احمر و مشارکت فنی و حرفه ای استان از ۲۰ اسفند در راستای تولید ماسک قدم برداشته ایم.
وی با بیان اینکه روزانه ۳۰ هزار ماسک توسط جمعیت هلال احمر در شهرک صنعتی تولید می شود، ابراز کرد: ماسک های تولید شده به معاونت غذا و دارو و دستگاه هایی که این اقلام را نیاز دارند ارسال می شود. مدیرکل هلال احمر با بیان اینکه ۲۱ پست باررسی و تب سنجی جمعیت هلال احمر در استان فعال است تصریح کرد: از ابتدای فعالیت ۲۱ پست بازرسی و تب سنجی هلال احمر تا روز گذشته ۵۸ هزار نفر مورد بازرسی و تب سنجی قرار گرفته اند. وی بیان کرد: از بین ۵۸ هزار مورد پایش شده در استان ۳۳۶ مورد مشکوک به کرونا ویروس توسط جمعیت هلال احمر شناسایی وبه مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده شده اند. میرزایی با اشاره به کاهش سفر های نورزوی هم وطنان به استان زنجان افزود: تصادفات جاده ای در استان زنجان  به شدت کاهش یافته است و فقط ۴ مورد برای امداد رسانی در سال جاری به هلال احمر اعلام شده است که ما نیز به هر چهار مورد خدمات ارائه کرده ایم. وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان زنجان برای راه اندازی نقاهتگاه های کرونا ویروس ۱۰ هزار و ۱۵۰ پتو به متولیان امر تحویل داده است افزود: جمعیت هلال احمر زنجان یک نقاهتگاه ۱۰۰ تخته در ابهر تاسیس می کند.
 
 
  • موج رسا - شناسه خبر : ۱۵۵۴۴ - منتشرشده درتاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ساعت : ۲۲:۱۱

شمار مبتلایان به کرونا ویروس در زنجان به ۴۹۴ نفر رسید

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به تعدا بیماران کرونایی در زنجان گفت: شمار مبتلایان به کرونا ویروس در زنجان به ۴۹۴ نفر رسید. به گزارش موج رسا; اسماعیل رحمانی در نشست خبری با اشاره به آمار تجمیعی بیماران کرونایی در زنجان از بدو ورود این ویروس به استان، اظهار کرد:یک هزار و ۴۳۱ نفر تا به امروز در زنجان به کرونا ویروس مبتلا شده اند. وی با اشاره به تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس ابراز کرد: ۳۵۴ نفر از همشهریان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های استان بستری هستند. مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به ثبت ۲۴ مورد مثبت جدید کرونا ویروس در زنجان تصریح کرد: تعداد بیماران کرونایی استان زنجان به ۴۹۴ نفر رسید. وی با اشاره به فوت دو بیمار کرونایی طی روز گذشته در زنجان عنوان کرد: تعداد کل فوتی ها به دلیل کرونا ویروس در استان زنجان ۴۱ نفر اعلام کرد. رحمانی تعدا بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان های استان را ۳۲۱ اعلام کرد.
ایرنا -  ۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۵۰ - کد خبرنگار: ۲۷۸۵  کد خبر: ۸۳۷۲۹۸۰۶

۵۸ هزار نفر در پست‌های بازرسی زنجان تب‌سنجی شدند

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تا روز گذشته نزدیک به ۵۸ هزار نفر در پست های بازرسی غربالگری مورد تب سنجی قرار گرفتند که از این تعداد ۳۳۶ نفر مشکوک به بیماری کرونا شناسایی و با هماهنگی‌های لازم نسبت به انتقال آنان به مراکز درمانی اقدام شد که آمارهای کشوری نیز نشان دهنده عملکرد مناسب استان در این خصوص است.
شهرام میرزایی شامگاه جمعه در نشست خبری با خبرنگاران استان که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی این جمعیت در زمینه پیشگیری از شیوع کرونا افزود: هم اکنون با استقرار ۲۱ پست بازرسی غربالگری و تب سنجی کرونا در سطح استان با مشارکت امدادگران و داوطلبان از ساعات آغازین روز تا پاسی از شب به عموم مردم خدمات رسانی می شود. وی اضافه کرد: با آغاز شیوع این بیماری در کشور چین /۱۳ بهمن/ در جمعیت هلال احمر کمیته ای  شامل معاونان و کارشناسان ذی ربط با اهدف فراهم کردن مسائل آموزشی تشکیل و اقدامات مربوطه انجام گرفت. میرزایی افزود: بر این اساس قبل از بروز بیماری کرونا در کشور طی ۲ نوبت آموزش های لازم به  کارکنان و امددگران طی بهمن امسال ارائه شد و در این میان اعضای داوطلبان جمعیت هلال از سرمایه های ارزشمند این جمعیت محسوب می شوند که در بخش های امدادگری از حضور آنها استفاده می شود. این مسؤول ادامه داد: سال های گذشته از ۲۵ اسفند تا پایان تعطیلات فروردین طرح نوروزی اجرا و خدمات لازم به مسافران ارائه می شد که امسال با توجه به شرایط موجود و تاکید مسؤولان ذی ربط مبنی بر خودداری از سفرهای غیر ضرروی و تردد در معابر شهری و لزوم ماندن در خانه، این جمعیت نیز بر حسب هماهنگی های ستاد ملی و استانی مصوباتی را در سطح استان اجرا کرد.
میرزایی افزود: طی روزهای آغازین شیوع بیماری کرونا بحث آموزش و اطلاع رسانی با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت در سطح استان انجام گرفت که در واقع این جمعیت جزء استان های اولین در سطح کشور بود که بسیار موثر عمل کرد و حتی ستاد جمعیت هلال احمر کشور نیز این مهم را الگو قرار داد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: در بحث ضد عفونی نیز تعدادی از داوطلبان و کانون طلاب جمعیت هلال احمر با اعلام آمادگی با همکاری های بسیار خوبی از طریق سایر شعبه ها فعالیت  هایی را در این خصوص انجام دادند که یکی از مشکلات بوجود آمده در اوایل کمبود اقلام پیشگیرانه بهداشتی بود. وی اظهار داشت: طی نشست هایی با اداره کل فنی وحرفه ای استان با هدف بهره گیری از ظرفیت های موجود، مشارکت خیرین و داوطلبان جمعیت از ۲۰ اسفند سال گذشته مقدمات تولید ماسک انجام شد.
این مسؤول ادامه داد: خوشبختانه تا کنون با مشارکت اداره کل فنی و حرفه ای نیروهای  اوطلب هلال احمر زنجان به صورت شبانه روزی در شهرک صنعتی زنجان روزانه ۳۰ هزار عدد ماسک تولید می کنند که این اقلام علاوه بر تامین نیاز معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی به دیگر استان ها نیز ارسال می شود. وی  خاطرنشان کرد: این جمعیت آموزش های لازم بیماری را نیز در پایگاه های جمعیت  هلال احمر سطح استان ارائه کرده، چنانچه مسافرانی به پایگاهها مراجعه می کنند و دارای علائم مشکوک هستند با همکاری شبکه  بهداشت و درمان شهرستان نسبت به انتقال آنها به مراکز درمانی اقدام می شود.
 
 
 
شماره : ۱۳۹۹۰۱۰۸۰۰۰۶۲۴ - تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۹ - ۶:۱۶ ق.ظ
اقلام بهداشتی در داروخانه‌های زنجان پایش می‌شود
معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: اقلام بهداشتی در داروخانه‌های زنجان توسط بسیج پایش می‌شود.
محمد علی نصیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اقدامات بسیج دانشجویی در چند بخش مختلف انجام شده است.
معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه تهیه و توزیع ۲ هزار بسته مواد بهداشتی در حاشیه شهر زنجان انجام شده است، عنوان کرد: دانشجویان بسیجی با مشارکت بخش‌های دیگر اقدام به ضدعفونی معابر شهر زنجان کردند. وی با بیان اینکه ۲۵۰ بسته غذایی در شب عید برای خانواده‌های ساکن در حاشیه شهر توزیع شده است، تصریح کرد: این اقدام در راستای حمایت معیشتی از این گروه‌ها انجام شده است. نصیری با اشاره به راه‌اندازی پویش در «خانه می‌مانیم» توسط بسیج دانشجویی بیان کرد: این پویش در دو بخش تبلیغ میدانی در سطح شهر و فضای مجازی ‌انجام شده است. معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان همچنین از پایش اقلام بهداشتی موجود در داروخانه‌های زنجان خبر داد و گفت: این ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پایش اقلام توسط قرارگاه‌ احمدی روشن به صورت مستمر و هر چند روز یک بار انجام و اطلاع‌رسانی می‌شود.
انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق
ایرنا -  ۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۱  - کد خبرنگار: ۲۷۸۵  کد خبر: ۸۳۷۲۹۹۶۳

شمار بیماران مبتلا به کرونا در زنجان به ۴۹۴ نفر رسید

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با مثبت شدن تست آزمایشگاهی ۲۴ بیمار مشکوک به کرونا شمار مبتلایان به این بیماری در استان زنجان به ۴۹۴ نفر رسید.
دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا کنون یک هزارو ۴۳۱ بیمار مشکوک به کرونا در این استان شناسایی و از این تعداد ۳۵۴ نفر بستری و ۳۲۱ نفر نیز ترخیص شده است. وی اضافه کرد: تعداد جان باختگان بیماران مثبت کرونایی این استان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر اعلام شده که در مجموع آمار به ۴۱ نفر رسیده است. این مسؤول ادامه داد: هم استانی ها در بحث پیشگیری از بیماری کرونا همکاری بسیار خوبی داشتند، هر چند در هر جامعه ای ممکن است بخشی از افراد نکات اعلام شده را رعایت نکنند. وی اظهار داشت: طبق اعلام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موج اول بیماری کرونا  در کشور بخوبی مدیریت شده که در این میان پیک هفته های آینده نیز باید به درستی مدیریت شود. قزلباش افزود: برای تحقق این مهم همه عوامل بهداشت و درمان استان متولی امر بوده اما فاکتور مهم و اساسی مشارکت فعالانه اقشار مختلف مردم و رعایت نکات بهداشتی اعلام شده از سوی متخصصان است. رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از شب گذشته در سطح کشور و این استان آغاز شده، امیدواریم به قطع زنجیره بیماری کمک کند چرا که یکی از راه های کمک به این مساله مهم لغو سفرهای برون شهری است وی، از هم استانی ها خواست در صورتی که در مسافرت به سر می برند، با اجرای این طرح به منزل خود بازگشته و در عین حال نکته مهم شرکت در غربالگری سلامت یا خود اظهاری است که همکاری عموم می تواند به تحقق اهداف ترسیم شده کمک کند.
کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظهر جمعه با اعلام آخرین آمار شیوع بیماری کرونا در ایران گفت: تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۴۴ بیمار دیگرف تعداد کل موارد فوت به ۲۳۷۸ نفر رسید.
به گفته وی خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند اما ۲۸۹۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.
 
 
 
 
 
 
 
عصر زنجان: کد خبر : ۷۵۹۶ - تاریخ : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۳
برپایی ۲۱ پست غربالگری تب سنجی در زنجان؛ ۵۸ هزار نفر غربالگری شدند
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در مجموع ۲۱ پست غربالگری تب سنجی کرونا در استان زنجان راه اندازی شده است.
به گزارش عصرزنجان ،شهرام میرزایی در نشست خبری ضمن قدردانی از تلاش اصحاب رسانه و خدمات مدافعان سلامت در زمینه مقابله با کرونا ویروس، اظهار کرد: این بیماری در اوایل اسفندماه در استان زنجان بروز پیدا کرد. وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان و امدادگران جمعیت هلال احمر در دو نوبت و قبل از شیوع این ویروس، تصریح کرد: اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر مهم ترین سرمایه های این جمعیت محسوب می شود که با توجه به شرایط موجود جمعیت هلال احنر سعی کرده با هماهنگی ها، مصوبات را اجرا کند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه جزو نخستین استان ها بودیم که در استان دوره های آموزشی را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی داشته ایم، اضافه کرد: ضدعفونی معابر هم دستور کار قرار گرفته بود. وی با بیان اینکه یکی از مشکلات در اوایل بروز و شیوع ویروس کرونا بود، کمبود ماسک و دستکش بوده که مربوط به حفاظت های فنی می شد، یادآور شد: با مشارکت خیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر اقدام به تولید و توزیع ماسک در استان شده و تا امروز روزانه ۳۰ هزار عدد ماسک تولید می شود.  میرزایی با اشاره به اینکه پایگاه های جمعیت هلال احمر در سطح استان زنجان هم فعال بوده و در راستای انتقال افراد مشکوک به مراکز درمانی همکاری می کنند، ادامه داد: ۲۱ پست غربالگری تب سنجی را در سطح استان بر پا کرده ایم. وی با اشاره به اینکه این پست های بازرسی و غربالگری تا روز گذشته بالغ بر ۵۸ هزار نفر را مورد غربالگری قرار داده اند، اظهار کرد: ۳۳۶ نفر از این تعداد مشکوک به ابتلا به کرونا بوده اند.

 
دفعات مشاهده: 569 بار   |   دفعات چاپ: 119 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان