[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ پیکر چهارمین شهید مدافع سلامت استان تشییع شد
:: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مسابقات دارت سراسر کشور، برحسب امتیاز مدال‌ها، مقام اول را کسب کرد
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (چهارم آذرماه ۹۹)
:: "امین‌اله عروجی" به جمع شهدای خدمت و مدافع سلامت استان زنجان پیوس
:: پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت عروج چهارمین شهید مدافع سلامت استان
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان؛ ارائه خدمت در ادارات شهرهای قرمز کرونا، با یک سوم کارکنان امکانپذیر است ::
 | تاریخ ارسال: 1399/8/29 | 

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان
؛
ارائه خدمت در ادارات شهرهای قرمز کرونا، با یک سوم کارکنان امکانپذیر است
 
مهندس سمانه شاددل در برنامه عافیت با بیان اینکه ارائه خدمت در ادارات شهرهای قرمز کرونا، باید با یک سوم پرسنل انجام گیرد، اظهار داشت: اولویت دورکاری در ادارات، شامل پرسنل بالای ۶۱
سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، و پرسنلی که همسران‌شان در خط مقدم بیماری کرونا مشغول فعالیت هستند، می‌باشد.

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، شامگاه چهارشنبه ۲۸ آبان ماه، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان در قسمت ۱۲۹برنامه عافیت، مستقر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، درخصوص تعطیلی دوهفته‌ای در راستای پیشگیری از کووید-۱۹ اظهار داشت: بحث تعطیلی در ادارات مطرح نیست بلکه بحث محدودیت حضور پرسنل است و در این راستا، طبق بخشنامه اعلام شده، از طرف سازمان اداری استخدامی کشور به دستگاه‌های اجرایی، دو دسته تقسیم بندی صورت گرفته، که دسته اول براساس رنگ شهرها است .
 
مهندس شاددل با اشاره به اینکه در ستاد ملی کرونا قرار شده که تصمیم‌گیری برای هر شهر جداگانه باشد و به صورت استانی تصمیم‌گیری نشود، و مدیران شهرهای مختلف هم، حتما باید براساس این تصمیمات ادارات شهرستان خودشان را مدیریت کنند تصریح کرد: شهرها به دسته قرمز، زرد و نارنجی تقسیم‌بندی شده و محدودیت‌ها هم برای هر شهرستانی متفاوت است و برای هر وضعیتی شرایط جداگانه در نظر گرفته شده است.
 
وی افزود: تقسیم‌بندی دیگر، براساس مشاغل ضروری، و دارای گروه‌ها و مسئولیت‌های حساس هستند که تاثیر مستقیمی بر زندگی روزمره مردم دارند و این‌ها تحت هیچ عنوانی تعطیل نمی‌شوند، ایجاد محدودیت برای آنها تعریف نشده، و محدودیت اینها با سایر ادارات تفاوت دارد، و محدودیت‌شان کمتر است .
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان با بیان اینکه ارائه خدمت در ادارات شهرهای قرمز کرونا، باید با یک سوم پرسنل انجام گیرد، و دو سوم به صورت دورکاری فعالیت خودشان را انجام بدهند ادامه داد: اولویت دورکاری در ادارات هم، طبق تصمیمات امروز ستاد استانی مدیریت پیشگیری از بیماری کرونا، شامل پرسنل بالای ۶۱ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، و پرسنلی که همسران‌شان در خط مقدم بیماری کرونا مشغول فعالیت هستند، می‌باشد.
 
به گفته مهندس شاددل شرایط کاری و انتخاب پرسنل برای دورکاری باید به نحوی باشد که حتماً منتج به ایجاد فاصله اجتماعی در ادارات شود و مدیران این موضوع را مدنظر داشته باشند که رفت و آمد پرسنل در این مدت باید به حداقل برسد.
 
وی با تاکید براینکه براساس این تصمیمات، خدمات به هیچ عنوان نباید دچار وقفه شود و دستگاه‌ها موظف هستند که زیرساخت‌های ارائه خدمات الکترونیکی را توسعه دهند. و در این راستا، ما هم در کمیته توسعه دولت الکترونیکی اعلام آمادگی می‌کنیم که هر کمکی که دوستان نیاز داشته باشند ارائه دهیم تا زیرساخت‌ها انجام دورکاری توسط پرسنل مهیا شود.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی که در پیش رو داریم برای بارندگی‌ها و سرما؛ دستگاه‌هایی که در این زمینه مسئولیتهای خاص دارند حتما باید تبیین برنامه‌های دورکاری و محدودیتی‌شان برای پرسنل، به نحوی باشد که خدمات ضروری که به مردم داده می‌شود، به هیچ عنوان دچار نقصان و وقفه نشود.
 
مهندس شاددل با بیان اینکه گروه دیگر داریم در ادارات که اینها هم، جز مشاغل حساس هستند که براساس طرح جامع مدیریت هوشمند، متناسب با بیماری کووید ۱۹ است، که امروز از طرف رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی کرونا و معاون وزیر کشور به ما ابلاغ شد و وظایف دستگاه‌هایی که دخیل در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا چه در سطح ملی و چه در سطح استانی هستند را تبین کردند ازجمله: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که وظیفه اطلاع‌رسانی بر عهده آنها قرار داده شده، صدا و سیما، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی که همیشه پای کار هستند و مشاغل این چنینی، که برای اینها هم چنین وظایفی را تبیین کردند .
 
وی افزود: مدیران این دستگاه‌ها که دستورالعمل مذکور، امروز به آنها ابلاغ شده، باید علاوه بر ارائه خدمات جاری و ساری برای شهروندان، حتماً طوری برنامه‌ریزی داشته باشند که این وظایفی که در دستورالعمل برای اینها معرفی شده هم دچار نقصان نشود، و این یکی از وظایف اصلی این دستگاه‌ها است که حتماً باید از اولویت‌های کاری باشد .
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان با اشاره به اینکه کارهای بانکی برقرار است و مراجعه کنندگان می‌توانند خدمات بانکی خود را دریافت کنند تصریح کرد: یکسری خدمات پشتیبانی هستند و باید خدمات خود را ارائه دهند، و براساس تصمیمات امروز ستاد استانی مدیریت و پیشگیری از کرونا، شعب بانکی که داخل بازارها و فضاهای سرپوشیده هستند، به جهت اینکه بازارها و پاساژهای سرپوشیده جزو مشاغل دسته ۳ قرار می‌گیرند، تعطیل می‌باشند و برای کار اداری داخلی خودشان می‌توانند در بانک حضور داشته باشند، اما ارائه خدمات نخواهند داشت .  

جریمه یک میلیون برای اتومبیل‌های متخلف در مناطق قرمز

رییس پلیس راهور شهرستان زنجان نیز در ادامه این برنامه با بیان اینکه شهرها به سه قسمت تقسیم شده‌اند اظهار داشت: ممنوعیت ورود و خروج در شهرها با اعمال جرایم مشخص شده، اعمال خواهد شد.

سرهنگ مجید باقری در خصوص الزامات محدودیت‌های ورودی و خروجی تردد اظهار داشت: در ستاد ملی مدیریت کرونا شهرها به سه قسمت تقسیم شده است، شهرهای زرد که تردد در آنها ممنوعیتی ندارد، شهرهای نارنجی تردد ممنوع می‌باشد و با وارد شدن به شهر، جریمه‌ای که توسط ستاد ملی کرونا مشخص شده، اعمال قانون خواهد شد و در شهرهایی که قرمز هستند، مردم می‌توانند از طریق فضای مجازی و سایت راهور ۱۲۰، از وضعیت شهرها مطلع شوند. و کسانی هم که با پلاک غیر بومی وارد شهر قرمز می‌شوند، براساس جریمه‌ای که مشخص شده، اعمال قانون خواهد شد.
 
این مقام مسئول با اشاره به مجاز بودن فعالیت اتوبوس‌های بین شهری تصریح کرد: جلسات متعددی جهت تاکید بر رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی برگزار شده و بر این اساس، رانندگان و سرنشینان موظف به استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها می‌باشند.
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تردد اتومبیل‌های بین شهری ابراز داشت: در خصوص اتومبیل‌هایی که با پلاک غیر بومی بین شهرها تردد می‌کنند تدابیری اندیشیده شده تا در مسیر دچار مشکل نشوند. و در این راستا، وسایل حمل و نقل عمومی، باربری و امداد و انتظامی مستثنی هستند.
 
رییس پلیس راهور شهرستان زنجان با بیان اینکه تمام ورودی‌های شهر طبق دستور استانی بسته خواهد شد خاطر نشان کرد: اگر پلاک غیر بومی به مناطق قرمز وارد شود یک میلیون، و مناطق زرد ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. و پلیس راهور در صورت دیدن تخلف به صورت قاطع برخورد خواهد کرد .
 
دفعات مشاهده: 51 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

مطالب مشابه